Praha, Rožnov pod Radhoštěm, Žilina +420 731 161 199
Pro Drony CZ Pro Drony SK

Využití průmyslových dronů v praxi roste

Možnosti použití

V současné době se pohybujeme ve světě digitalizace, autonomních systémů a v neposlední řadě i (průmyslových) dronů. Drony mají pro průmysl a jeho průmyslové inspekce stále větší smysl. Aktuální průmyslové drony umožňují velmi přesné navádění, kamery s velmi vysokým optickým zoomem pro inspekce vedení vysokého a velmi vysokého napětí, dále pro inspekce komínů, stožárů, vysílačů a dalších zařízení, kde je nutné nasazení lidského faktoru pro optickou kontrolu spojů, svarů, šroubů apod. Nasazením dronů se sníží riziko zranění lezců při provádění těchto inspekcí a nejen, že stoupnete v očích technika BOZP, ale můžete být i první ve Vašem oboru, kdo tuto techniku využívá a šetří s ní peníze resp. náklady na údržbu.

Technické možnosti

Nově je ale možné používat i termokameru na dronu, se kterou se velmi rychle a jednoduše odhalí například závady solárních nebo fotovoltaických panelů, přechodový odpor na izolátorech vedení vysokého napětí, poruchy produktovodů a další poruchy infrastruktury. Naše termokamery na dron jsou kompatibilní se všemi drony, které disponují gimbalem pro zavěšení kamery s dostatečnou nosností, hlavními modely, na které termokamery na dron nasazujeme jsou DJI M600 Pro, zde je možnost i zpětné instalace v případě, že dron a gimbal již máte, stačí vám jen kamera a příslušné kabely pro propojení s HDMI a CAN rozhraním.

termokamera na dronu termovize dron uav uas slozena mapa pix4d mapper fields precizni zemedelstvi

Jaký dron vybrat?

dron pro 2d mapovani a 3d modelovani dji m210 rtk v2.0 geodezie dron uav uas

Pokud ještě drona nemáte, doporučujeme využít předností jako jsou voděodolnost, dlouhá doba letu a skladnost u modelu DJI M200 V2.0, tento model je základní a dá se na něj umístit jedna kamera nebo termokamera Wiris Pro do podvěsu, to znamená pod dron. Vyšší model DJI M210 V2.0 umožňuje už do podvěsu umístit kamery rovnou dvě, a nebo dokonce jednu kameru na horní palubu respektive hřbet dronu. Toto umístění je perfektní volbou pro kontrolu mostů, nebo jiných ocelových konstrukcí, jejichž spoje je potřeba kontrolovat. Možnosti dronu DJI M210 RTK V2.0 jsou pak rozšířeny nad rámec výše zmíněných o možnost spolupráce s RTK stanicí, nebo pomocí NTRIP rozhraní, RTK stanice pak velmi zpřesňuje měření v rámci fotogrametrických aplikací (2D mapování, případně 3D modelování).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontaktujte nás na čísle +420 602 773 712 nebo nám napište zprávu.