Praha, Rožnov pod Radhoštěm, Žilina +420 731 161 199
Pro Drony CZ Pro Drony SK

DJI M300 RTK Nová vlajková loď DJI Enterprise

DJI Představilo novou vlajkovou loď DJI M300 RTK

Stalo se tak již před nějakou dobou, nepřišel ale jen dron tedy DJI M300 RTK samotný, ale také nové kamery a s nimi spoustu novinek stran příslušenství… Důležité ale je, že u DJI M300 RTK byla zvolena nová cenová politika, dron tak již v základu má např. RTK tedy GPS přijímač, protinárazová čidla ze všech směrů, ale hlavně disponuje letovou dobou až 55 min.

Co je nového?

DJI M300 RTK jak už jsme zmiňovali disponuje letovou dobou 55 min, bavíme se tedy o letovém čase bez zátěže, v případě využití nové hybridní kamery DJI Zenmuse H20 je reálná letová doba 45 min a to už je velmi nadprůměrné. Pokud budete 45 min létat v průmyslových oblastech či areálech, může se stát, že unavíte svou představivost a jednoduše by mohlo dojít k pádu, nově tedy DJI M300 RTK má protinárazová čidla nainstalovaná ze všech 6 směrů. Pokud by přece jen mělo dojít ke kontaktu s nějakým objektem, nebo by došlo k výpadku motoru či selhání vrtule umí nově tento dron přistát i pomocí 3 vrtulí, dron je ovladatelný sice omezeně, ale navést jej na bezpečné místo Vám umožní. Bezpečnost provozu také určitě zvýší nový systém “health managmentu” flotily dronů, což může být oříšek, pokud provozujete více dronů, sad baterií a kamer.

Video představení od DJI naznačuje, že použití tohoto dronu bude hlavně v průmyslových inspekcích a v oblastech vyhledávání osob (dalo by se říci něco ve smyslu vymáhání práva), zajímavým použitím určitě bude také vyhledávání ohnisek požárů, okrajové použití pak bude i vyhledávání zvířat.

S novým dronem přichází i nové kamery…

 

dji zenmuse h20, dji zenmuse h20t

Pro správnou součinnost jsou samozřejmě kamery s dronem úzce propojeny a dává tak smysl prezentovat dron s kamerou DJI Zenmuse H20 nebo H20T jako ucelené řešení.

Nová hybridní kamera DJI Zenmuse H20 přináší 3 snímače.

Širokoúhlá kamera pro pořizování ortofoto snímků, létání podle displeje a orientaci v terénu disponuje 12 MPx

Zoomovací kamera s 23 násobným hybridním optickým zoomem a 20 MPx pro sledování objektů, přibližování kritických míst a zaznamenávání kritických detailů.

Laserový dálkoměr, pomocí něj můžeme zjišťovat vzdálenost dronu od měřeného objektu až na 1200 m, díky tomuto měření určíme přesnou GPS pozici označeného objektu a  můžeme sdílet.

 

Nová hybridní termokamera DJI Zenmuse H20T pak přináší ještě jeden snímač navíc:

Termokamera s rozlišením 640×512 px dokáže pořizovat radiometrické snímky, teplotní citlivost 50 mK a přesnost +-2°C pak předurčuje tuto termokameru jako ideální nástroj pro vyhledávání osob a k průmyslovým inspekcím, vyhledáváním defektů v izolaci, hotspotů ve fotovoltaických panelech, chybám v izolátorech na vedení vysokého napětí apod.


V případě dotazů ohledně DJI M300 RTK, termokamer či jiných DJI Enterprise výrobků jsme Vám k dispozici na tel. čísle 731 161 199 nebo na emailu miroslav.kleinbauer@w-technika.cz, rádi si s Vámi domluvíme schůzku a dron můžeme vyzkoušet ve Vašem areálu.

Kontaktujte nás na čísle +420 602 773 712 nebo nám napište zprávu.