Praha, Rožnov pod Radhoštěm, Žilina +420 720 994 658
Pro Drony CZ Pro Drony SK

Příprava na zkoušku ÚCL

Jednodenní kurz je určen pro všechny, kteří budou provozovat bezpilotní letadla profesionálně a čeká je tedy dříve či později zkouška před Úřadem pro civilní letectví (ÚCL).

Kurz je určen pro zájemce z řad stávajících hobby pilotů, ale také pro zaměstnance, kteří s provozem bezpilotních letadel (dronů) nemají žádné předchozí zkušenosti (u těch se ale před absolvováním zkoušky očekávají další kondiční lety

Náplní kurzu je zejména doplnění chybějících znalosti z oblasti legislativy a získání vhodných návyků pro ovládání a údržbu bezpilotních prostředků. V teoretické části je pozornost zaměřena na legislativu spojenou s letectvím, základy meteorologie a získávání relevantních informací ze systémů určených pro provoz ve vzdušném prostoru ČR.

Součástí školení je také seznámení s procesem podávání žádostí pro ÚCL umožňující provoz bezpilotních prostředků v oblastech kde je třeba schválení výjimky. Praktické létání na letišti se sestává z představení nutných letových sestav nezbytných pro úspěšné vykonání zkoušky a jejich trénink.

V ceně kurzu nejsou obsaženy správní poplatky u Úřadu pro civilní letectví ve výši 14 400 Kč + pojištění.

Dále je součástí kurzu předvedení, vysvětlení a praktické vyzkoušení činností pilota a operátora při různých druzích leteckých prací. Podle technické úrovně uchazečů jsou doplněny praktické informace ke konstrukci bezpilotních letadel a související technické aspekty.

Po absolvování kurzu je vystaven příslušný certifikát a nabídnuty termíny certifikační zkoušky před Úřadem pro civilni letectví.

Příprava na zkoušky před ÚCL

Cena: 12 000 Kč bez DPH
14 520 Kč s DPH
Podrobné informace
4 hodiny Teorie na učebně
3 hodiny Praxe, létání na letišti
Možnost zapůjčení dronu Ano
Možnost individuálního plánu Ano
Celková časová náročnost školení 1 den
Maximální počet účastníků 8

Po přihlášení vám bude e-mailem zaslána zálohová faktura. Po jejím zaplacení vám místo závazně rezervujeme a emailem zašleme daňový doklad. Storno podmínky. V ceně kurzu jsou zahrnuty další konzultace s lektorem. Po skončení kurzu budou všem účastníkům e-mailem zaslány prezentační materiály v PDF.

Vyobrazení certifikátu má ilustrativní charakter a jeho podoba se může od získaného certifikátu lišit.

Aktuální nabídka kurzů a školení

Název školeníDatumLokalitaRezervace

Kontaktujte nás na čísle +420 602 773 712 nebo nám napište zprávu.