Praha, Rožnov pod Radhoštěm, Žilina +420 731 161 199
Pro Drony CZ Pro Drony SK

DJI Zenmuse H20 a DJI Zenmuse H20T kamera a termokamera na dron nové generace

DJI právě nyní představilo novou hybridní kameru DJI Zenmuse H20 a novou termokameru na dron DJI Zenmuse H20T společně s novým dronem DJI M300 RTK.

Termokamera na dron DJI Zenmuse H20T nové generace…

Nová kamera nabízí 4 snímače, nejde o 4 kamery, protože jeden ze “snímačů” je dálkoměr, resp. měřič vzdálenosti. Jako další jsou v termokameře DJI H20T integrovány snímače: Termo-s radiometrickými fotografiemi a rozlišením 640×512, Širokoúhlé-12 Mpx a úhlem záběru 82,9°, Zoomovací kamera s rozlišením 20 MPx a optickým 23 násobným zoomem, který může být podpořený digitálním zoomem až na neuvěřitelnou hodnotu 200 násobného zoomu a jako poslední je integrovaný modul s Laserovým dálkoměrem-měřícím až do vzdálenosti 1,2 km s odchylkou +-0,2 m.

Termokamera může pracovat ve více režimech, můžete ji nechat automaticky vyhledávat nejteplejší a nejstudenější bod a počítat průměrnou teplotu v obraze. Případně si měřit teplotu v konkrétním zadaném bodu, či si pořizovat radiometrickou fotku (to znamená, že pro každý jednotlivý bod fotografie je uložená teplota) a později v dodatečném softwaru vyhodnotit např. poruchy solárních panelů, přechodových odporů na vedení vysokého napětí, tak jak to např dělá ČEZ apod.

Termokamera podporuje také režimy teplotních alarmů, teplotních izoterm (to znamená, že termokamera zobrazuje teploty pouze na určitém intervalu-od do, což se hodí npř. při vyhládání ložisek poruch, požárů, či lidí nebo zvířat)

 

DJI Zenmuse H20 a její vybavení oproti H20T

Kamera DJI H20 nemá oproti termokameře H20T pouze termální část, jinak je její vybavenost a funkce stejné, můžeme tedy jmenovat např. velkou výhodou širokoúhlé kamery a integrace nočního režimu, kdy je přenastavena hodnota cilivosti na světlo a více rozevřena clona, efekt je značný a vzdáleně připomíná efekt noktovizoru.

Periodické snímání

Tato kamera nabízí ale hlavně také inteligentní režimy pro provádění inspekcí a to zejména  kontroly zadaného konkrétního místa v průběhu času, nyní je tedy možné pořídit fotku ze stejného místa stejné oblasti v rámci průběhu dnů či týdnů. Můžete tak např. sledovat postupující korozi, nebo rozpadající se izolaci.

Ortofoto

Je také možné pořídit si velmi podrobnou fotku zadaného technického celku, např sloupu elektrického napětí, části mostové konstrukce apod. To probíhá tak, že širokoúhlá kamera pořídí přehledovou fotku a zoomovací 20 mpx kamera pořídi mnohem podrobnější fotky jednotlivých částí a složí je za sebe, tak aby tyto podrobnější fotky pokryly celou zadanou oblast. Princip je tedy velmi podobný jako u 2D mapování resp. 3D modelování na jehož zaškolení jsme experti a nabízíme pravidelná školení.

Výpočet souřadnic označeného bodu pod úhlem

Zdá se to složité, ale funkce je to velmi užitečná, pomocí dálkoměru a trigonometrických funkcí je dron schopen vypočítat souřadnici označeného bodu v obraze. Pokud totiž nejste nad bodem zájmu přímo tělem dronu, nebylo dosud možné získat souřadnici označeného bodu v obraze. Dron ji totiž neměl jak získat, jediný snímač, který dosud průmyslové drony měly byl GPS přijímač který byl v těle dronu, tedy abyste získali souřadnici určitého bodu, bylo třeba s dronem vletět nad toto místo přesně kolmo, což ne vždy je možné a zároveň to není nijak extra přesné.

Inteligentní sledování objektů

pomocí zoomovací kamery máme k dispozici rychlejší a přesnější sledování, navíc došlo k vylepšení algoritmů sledování, takže nejenže se dron vyhne překážkám při sledování, nenechá se zmást větvemi, ale také i automaticky zoomuje na sledovaný objekt.

DJI Zenmuse H20 a DJI Zenmuse H20T jsou nyní dostupné spolu s dalším vybavením od dji enterprise od oficiálního zastoupení v čr v obcodu www.w-technika.cz

V případě jakýchkoli dotazů ohledně DJI M300 RTK nebo DJI Zenmuse H20 či DJI Zenmuse H20T nás neváejte kontaktovat na +420 731 161 199 nebo na emailu miroslav.kleinbauer@workswell.cz.

Kontaktujte nás na čísle +420 602 773 712 nebo nám napište zprávu.